Тикет на денот (четврток, 27.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме пауза од ЕУРО, но тоа не значи дека ќе останеме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Сандефјорд – Хам Кам – Х2&ГГ @ 2.65 во Mozzart

После паузата од три седмици, продолжува елитната норвешка лига. Репрезентацијата на оваа скандинавска земја не игра на ЕУРО, но има фудбалери од други земји кои играат во оваа лига. Во 12-то коло последнопласираниот Сандефјорд го дочекува Хам Кам. Гостите освоија бод повеќе досега, но и едните и другите се во ситуација да се борат за опстанок. Интересно е што Хам Кам игра доста добро на гости и пораз има доживеано само од Розенборг и Бран со минимален резултат. Домаќините само четири пати беа домаќини во оваа сезона и два пати победија, а два пати беа и поразени. Во моментов се на дното на табелата, поточно го имаат последното место. Ние овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2&ГГ со квота 2.65 во Mozzart.

Стјарнан – Викингур Рејкјавик – 2 @ 1.95 во Bet365

Викингур е повторно на врвот на табелата, но делува дека оваа сезона имаат посериозна конкуренција за разлика од претходните години. Сега се на само бод од нив фудбалерите на Бреидаблик, а два бода разлика имаат со тимот на Валур. Стјарнан од друга страна изгуби три пати во последните четири натпревари и примија дури 15 гола во тој временски интервал, па ја имаат 6-та позиција и главната цел им е да изборат пласман во плеј оф. Ние овде предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*