Натпревар со традиција (26.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на исландската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Гриндавик и Вестманејар.

Гриндавик е на 6-то место со 10 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 4 реми и 1 пораз.

Вестманејар е на 3-то место со 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 1 порази.

Овие две екипи во последните 10 меѓусебни дуели играат отворено и со голови, па веруваме дека и овој пат може да постигнат двата тима погодок.

Наш предлог

ГГ @ 1.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*