Тикет на денот е-Спорт (20.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет ќе ни биде составен од натпревари од VALORANT Champions Tour 2024: EMEA League – Stage 2 – Group Stage.

Giantx – Gentle Mates – 2 @ 2.25 во Bet365

GiantX е на претпоследното место во групата со четири порази и еден триумф, додека Gentle Mates имаше две победи и три порази со кои се искачи на деветтата позиција и блиску е до топ-6 кои обезбедуваат место во плејофот. Ова ќе биде прва меѓусебна средба меѓу тимовите, но ние очекуваме победа за Gentle Mates со која би скокнале барем за неколку места на табелата и би имале поголеми шанси до крајот на групната фаза да завршат во топ-6. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Team Vitality – Team Liquid – 2 @ 1.44 во 22Bet

Две екипи од кои се очекува да бидат на завршницата на турнирот, иако во моментов се на делба на петтата позиција во групната фаза. Team Liquid и Team Vitality досега се соочија три пати, а две победи запишаа избраниците на Liquid. Сепак, во изминатиот период подобар беше Vitality и запиша три победи, како и два порази, но дефинитивно ќе се потрудат да остават добар впечаток денеска. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*