Панче Ќумбев типува за ЕУРО 2024! (19.06.2024)

И ова издание од ЕУРО 2024 заедно со нас ќе биде македонската фудбалска легенда, Панче Ќумбев кој ќе ни дава предлог типови и анализи за натпреварите од Европското првенство во Германија.

За денес ова се неговите анализи и предлог типови.

Хрватска – Албанија – 1&3+ @ 2.40 во Mozzart

После слабата престава во првото коло Хрватите мора да се вадат денес против незгодната Албанија. Сите очекуваат многу од Модрич и другарите но во првото коло разочараа. Денес имаат шанса за поправен. Од друга страна Албанија одигра коректен натпревар против Италија и покжаа дека не се овде на ова европско само за да учествуваат. Сепак мислам дека Хрватска е фаворит и ќе го добие овој натпревар. Типувам победа на Хрватска со најмалку 3 гола на натпреварот. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 2.40.

Германија – Унгарија – 1&3+ @ 1.75 во 22Bet

Германија одигра најдобро во првиот круг од сите репрезентации. Со тоа покажаа дека се во најтесен круг на фаворити на ова Еуро. Унгарија е солидна репрезентација но на овој натпревар мислам дека нема што да бара. Типувам сигурна победа на Швабите со најмалку три гола на натпреварот. 22Bet нуди квота 1.75 за овој тип.

Шкотска – Швајцарија – ГГ3+ @ 2.55 во Bet365

Шкотите разочараа во првиот натпревар, па денес мора да се вадат. Од друга страна Швајцарците влегуваат со помирни глави во овој дуел имајќи на свое конто три бода. Мислам дека ќе гледаме натпревар со многу голови и затоа типувам ГГ3+ со квота 2.55 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*