Натпревар со традиција (19.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Екенас и Мариенхам.

Екенас е на 12-та позиција и досега имаат освоено 6 бода преку 1 победа, 3 реми и 7 порази.

Мариенхам е на 7-то место со 13 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*