Панче Ќумбев типува за ЕУРО 2024! (17.06.2024)

И ова издание од ЕУРО 2024 заедно со нас ќе биде македонската фудбалска легенда, Панче Ќумбев кој ќе ни дава предлог типови и анализи за натпреварите од Европското првенство во Германија.

За денес ова се неговите анализи и предлог типови.

Романија – Украина – 0-2 гола @ 1.64 во Mozzart

Очекувам тежок натпревар со малку голови.Влогот е преголем и мислам дека двете репрезентации ќе играат претпазливо и без поголем ризик. Можеби Украина е благ фаворит но и Романците имаат свои адути. Предлог тип е 0-2 гола со квота 1.64 во Mozzart.

Белгија – Словачка – 1&3+ @ 2.30 во 22Bet.

Мислам дека Белгија е фаворит на овој дуел.Имаат одлични поединци и очекувам да бидат први во нивната група.Од друга страна Словачка нема што да загуби и затоа очекувам и да има најмалку 3 гола. Типувам 1&3+ со квота 2.30 во 22Bet.

Австрија-Франција – 2&T2 @ 1.91 во Bet365

За мене фаворит на овој турнир е Франција.Имаат одличен ростер и кого и да стави Дешамп да игра нема да погреши.Предводени од изворендните Мбапе и Гризман мислам и дека и ше бидат доста ефикасни во својата група.Австрија е одлична репрезентација и е во подем но овде мислам дека Франција ќе извојува победа со најмалку два гола во мрежата на противникот. Oчекуваме 2&T22+ со квота 1.91 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*