Тикет на денот е-Спорт (16.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По натпреварите во CS2 во изминатиот период, денеска се селиме на League of Legends, односно на турнирот LEC Summer 2024 – Regular Season.

SK Gaming – Fnatic – 2 @ 1.40 во Bet365

Двете екипи се во совршена форма со по четири победи по ред и тоа значи дека денеска нè очекува возбудлив натпревар. SK Gaming славеше против Rogue, G2 Esports, Giantx и Team BDS, додека Fnatic ги совлада Rogue, Team Vitality, Giantx и Carmine Corp. Тимовите се познаваат многу добро затоа што досега одиграа 27 меча, при што 19 од нив му припаднаа на Fnatic и тоа е доволна причина да очекуваме ново славје за нив. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Karmine Corp – Team BDS – 2 @ 1.51 во 22Bet

Karmine Corp оствари четири победи во меѓусебните средби против Team BDS, а останува да видиме дали денеска ќе ја продолжи серијата или триумфот ќе му припадне на ривалот. BDS во моментов има подобри резултати во групната фаза на турнирот и со три победи и еден пораз е на третата позиција, додека Karmine Corp има два триумфи и два порази, односно се наоѓа на шестото место. Ние предлагаме 2 со квота 1.51 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.11


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*