Тикет на денот е-Спорт (14.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во сенка на Европското првенство (ЕП) ќе ви предложиме неколку натпревари од CCT Season 2 European Series #6 Play-In, па доколку ви треба уште некој тип за вашиот тикет, тогаш е-Спортот има што да ви понуди.

Revenant – Astralis Talent – 1 @ 1.44 во Bet365

Revenant загуби на почетокот на турнирот од Verdant, но денеска има шанса да го поправи впечатокот затоа што против себе има една од најлошите екипи во моментов, Astralis Talent кој запиша шест порази по ред. Revenant во истиот период имаше две победи и три порази, па сепак покажува знаци дека може да се врати во игра и да го турне Astralis Talent на последното мест во групата Д. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Verdant – Aurora Young Blud – 1 @ 2.17 во 22Bet

Verdant треба да победи денеска ако сака директно да се пласира во нокаут-фазата, иако може да си дозволи и пораз, но во таква ситуација ќе си го искомплицира пласманот во следната фаза. Досега овие екипи одиграа две меѓусебни средби и резултатот е 1-1. Сепак, тоа што е позитивно кај Verdant се трите победи по ред, додека Aurora не игра константно и покажува слабости во играта кои тешко ќе може да ги корегира пред денешниот меч. Ние предлагаме 1 со квота 2.17 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.12


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*