Тикет на денот (петок, 14.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер на Алијанц Арена ќе се изигра премиерниот натпревар од 17-то по ред ЕП во фудбал. Тоа ќе го отворат домаќинот Германија во дуел со селекцијата на Шкотска. Остатокот од понудата е многу слаб, но така ќе биде и во наредниот период. Ова е нашиот предлог за денес.

Германија – Шкотска – ГГ @ 2.22 во Mozzart

Европското првенство започнува со натпреварот помеѓу Германија и Шкотска. Домаќините сакаат да остварат најдобар резултат, а можеби и напад на титулата, но успехот им е неопходен после три последователни неуспеси на големи натпреварувања. Новиот селектор Нагелсман во два контролни натпревари пред ЕУРО успеа да ремизира со Украина и да победи со Грција. Шкотите до пласман стигнаа така што завршија како второпласирани во својата квалификациска група. Покрај нив, во групата се Швајцарија и Унгарија и секој бод ќе биде исклучително важен. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 2.22 во Mozzart.

Фарко – Ал Ахли – 2&0-3 @ 1.95 во Bet365

Ал Ахли неодамна стана шампион на Африка. Во двомечот беа подобри од Есперанс, а за вкупниот триумф им беше потребно само еден гол во 180 минути игра. Сега ќе можат да се посветат на обврските во домашниот шампионат каде што се на средината на табелата, но имаат и огромен број заостанати натпревари. Екипата на Фарко пак ќе има големи проблеми бидејќи се во зоната за елиминација и секој следен натпревар за нив е квалификациски. Ал Ахли е голем фаворит на овој натпревар, но ние покрај тоа што типуваме победа, очекуваме дека и опсегот на голови ќе биде 0-3. Типуваме 2&0-3 гола со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*