Зголемени квоти за натпреварот Еибар – Овиедо

Денес од 21:00 во рамите на шпанската Сегунда ќе се сретнат екипите на Еибар и Овиедо.

Ова е ревнаш натпревар за пласман во финалето. Во првиот дуел немавме победник бидејќи гледавме натпревар без голови, па сега овде ќе мора да се одлучи кој тим ќе продолжи во финалето.

Еибар во последните пет натпревари запиша две победи, две реми и еден пораз, додека Овиедо во истиот временски период оствари две победи, едно реми и два порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Хуан Молина Стоичков прв да постигне погодок коефициент 5.50 зголемен на 6.00
  • Еибар да победи без да прими гол коефициент 3.00 зголемен на 3.25

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*