Тикет на денот е-Спорт (12.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ќе ни биде исполнет со два натпревари од CCT Season 2 European Series #6 Play-In, иако се играат уште неколку интересни турнири во Dota 2, Valorant и League of Legends.

Leon – Cybershoke – 1 @ 2.25 во Bet365

Leon славеше во првото коло против Masonic, додека Sybershoke го надигра Preasy Esports, па сега победничките екипи ќе се соочат во втората рунда која ќе ни го даде првиот патник во четвртфинале. Двата тима се квалитетни и располагаат со одлични играчи, па може да кажеме дека оваа средба ќе биде уживање за љубителите на CS2. Ние очекуваме победа на финската петорка предводена од facecrack, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.25 во Bet365.

The Prodigies – Wopa Esport – 1 @ 1.41 во 22Bet

The Prodigies има јасна цел, а тоа е пласман на главниот дел од турнирот. Нивната мисија започна успешно со триумф против 777 Esports, а денеска треба да продолжи против Wopa Esports, за да се пласираат во четвртфинале. И резултатите му одат во корист на The Prodigies кој има три победи на последните четири пресметки, додека Wopa загуби двапати на последните три меча. Наш предлог е 1 со коефициент 1.41 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.17


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*