Зголемени квоти за натпреварот Португалија – Ирска

Денес од 20:45 во рамките на пријателските натпревари ќе се сретнат селекциите на Португалија и Ирска.

Португалците во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека Ирска запиша само еден пораз во истиот временски период, а останатите дуели им се две реми и два порази.

Португалија е многу квалитетна селекција, па оправдано на ЕП оваа година патуваат како фаворити, додека Ирска нема што да очекува бидејќи не се дел од ова големо натпреварување.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Роналдо да постигне два или повеќе погодоци коефициент 3.60 зголемен на 3.75
  • Португалија да победи во двете полувремиња коефициент 2.62 зголемен на 2.75

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*