Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:45 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Оран и Ел Бајад. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и две реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Оран – Ел Бајад – 1 @ 1.47  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Оран беше 2.07, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 1.47 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*