Натпревар со традиција (11.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на Примера Дивизијата на Уругвај се сретнуваат екипите на Рампла Џуниорс и Бостон Ривер.

Рампла Џуниорс во последните пет натпревари запиша две победи, едно реми и два порази.

Бостон Ривер во истиот временски период оствари учинок од четири победи и еден пораз.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари играат многу неефикасно и без голови, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*