Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од норвешката ОБОС лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Алесунд и Конгсвингер. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири порази и една победа, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и едно реми.

Алесунд – Конгсвингер – 2 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Конгсвингер беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*