Натпревар со традиција (09.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на норвешката Обос лига ќе се сретнат екипите на Мјондален и Ранхеим.

Мјондален е на 12-то место со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 4 реми и 4 порази.

Ранхеим е на 11-то место со исто 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.47 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*