Тикет на денот е-Спорт (08.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни се натпревари од CCT Season 2 Europe Series 5, каде што се игра третото коло од групната фаза на турнирот во CS2.

VP.Prodigy – Eyeballers – 2 @ 1.98 во 22Bet

VP.Prodigy го декласира Eyeballers во претходната нивна средба и со право ја носи улогата на фаворит за денешниот меч. Победникот од оваа средба всушност ќе направи и чекор кон топ-8 на табелата со тоа што ќе му недостига уште еден триумф за пласман во нокаут-фазата. Според резултатите од почетокот на јуни, Eyeballers дефинитивно изгледа како постабилен тим кој нема лесно да се предаде и ќе даде сè од себе за да ја зграпчи победата. Наш предлог е 2 со коефициент 1.98 во 22Bet.

Sampi – Mouz Nxt – 1 @ 2.62 во Bet365

Ова ќе биде дерби во кое ќе уживаат љубителите на CS2 затоа што се соочуваат тимови кои многу добро се познаваат меѓусебе. Само во оваа сезона одиграа три меѓусебни средби, при што два пати славеше Team Sampi, а еднаш Mouz Nxt. Влогот на двете екипи е голем затоа што победникот ќе го освои првото место во групната фаза, додека поразениот ќе мора да чека шанса во следното коло да избори пласман во следната фаза. Очекуваме голема борба, но и славје за Sampi, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.18


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*