Специјал тикет за натпреварот Роскилд – Есбјерг

Денес од 14:00 во рамките на данската втора дивизија се сретнуваат екипите на Роскилд и Есбјерг.

Домаќините се наоѓаат на 3-то место со вкупно 56 бода и учинок од 16 победи, 8 реми и 6 порази, додека Есбјерг е на 1-то место со 68 бода кои ги имаат освоено преку 23 победи, 2 реми и 5 порази.

Овде очекуваме интересен и возбудлив натпревар, па затоа решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој дуел.

Вкупниот коефициент е 4.33, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе од 3.5 погодоци на натпреварот
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*