Тикет на денот е-Спорт (07.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

На репертоарот за денеска се два натпревари од YaLLa Compass 2024 кои се играат во рамки на CS2, а по комплетирање на оваа рунда ќе ги имаме четирите тима кои ќе настапат во полуфиналето на турнирот.

BB Team – Astralis – 2 @ 1.28 во Bet365

BB Team славеше против Big, Complexity Gaming и Eternal Fire и се наоѓа во одличен ритам пред денешниот меч против Astralis, кој ги совлада TheMongolz и Ence во претходниот период, но највреден од сите е нивниот триумф во меѓусебниот меч против BB Team. Ова ќе биде уште една можност да ги видиме квалитетите на двете екипи, односно дали нешто ќе се промени од првиот дуел или повторно ќе се радува Astralis. Наш предлог е 2 со коефициент 1.28 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Fnatic – 2 @ 1.68 во 22Bet

Овие екипи се познаваат многу добро затоа што досега одиграа дури 38 натпревари од нивното создавање, а дури 27 победи му припаднаа на Fnatic, додека 11 пати славеше NiP. Двете екипи се наоѓаат во многу добра форма кога ќе ги погледнеме нивните резултати, но овој натпревар е на поинакво ниво затоа што меѓу тимовите има големо ривалство, па останува да видиме кој ќе го добие првиот нивни меѓусебен дуел во 2024 година, откако во 2023 подобар беше Fnatic со 3-1. Ние предлагаме 2 со квота 1.68 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.15


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*