Натпревар со традиција (07.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Лахти и Интер Турку.

Лахти е на  11-то место со 6 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 3 реми и 5 порази.

Интер Турку е на 9-то место со 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни натпревари постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*