Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:45 се сретнуваат екипите на Магра и Прадоу. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три реми, додека Парадоу во истиот временски период запиша две победи и три порази.

Магра – Парадоу – 1 @ 2.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Магра беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 11% и се плаќа со квота 2.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*