Тикет на денот е-Спорт (06.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе ги следиме дуелите од United21 Season 16, а дуелите кои ги избравме ќе се одиграат во рамки на групата Б, каде што ќе дознаеме еден патник во четвртфиналето.

Exo Clan – Verdant – 1 @ 2.25 во Bet365

Двете екипи се во извонредна форма, односно имаат по четири победи на последните пет меча. Exo Clan славеше против Verdant, Log Kogutos, Ence и The Last Resort, додека Verdant беше подобар од Enterprise, Leon, 777 и V1dar Gaming. Кога ќе ги погледнеме резултатите може да забележиме дека всушност единствениот неуспех на Verdant е токму против Exo Clan, а денеска очекуваме идентично сценарио и нов пораз за нив. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

Los Kogutos – 777 – 1 @ 1.57 во 22Bet

Само еден од нив ќе го преживее второто коло затоа што поразениот ќе биде елиминиран, додека победникот ќе обезбеди барем уште еден меч против поразениот од дуелот меѓу Exo Clan и Verdant. Los Kogutos покажа знаци на живот неодамна и го совлада Exo Clan кој е еден од најдобрите тимови на турнирот. Наш предлог е 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*