Тикет на денот е-Спорт (05.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден нов турнир ни доаѓа од светот на CS2, а тоа е YaLLa Compass 2024 каде што ќе се играат две групи со по шест екипи, а трите најдобри од секоја ќе обезбеди пласман во четвртфинале, односно полуфинале.

Furia – BB Team – 2 @ 2.10 во Bet365

BB Team славеше на две од претходните пет пресметки, а по одморот од 10 дена се враќа во рингот и пред себе го има Fnatic кој е „загреан“ затоа што играше трипати во последната недела и оствари два триумфи. Овие тимови се познаваат добро бидејќи на почетокот одиграа два меча, а секој од нив доби по еден. Тие имаа доволно време да направат анализа еден за друг и денеска во рингот ќе покажат каква тактичка поставеност имаат за ривалот. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Complexity – Big – 2 @ 2.17 во 22Bet

Двете екипи беа доста зафатени во последната недела, затоа што Furia одигра дури четири меча, а славеше на три од нив, додека Big одигра исто толку дуели, меѓутоа се радуваше само двапати. Последниот меч меѓу овие екипи беше одигран на крајот на октомври минатата година, а Big славеше со 2-1 и ја запиша осмата победа во меѓусебните средби. За денешниот меч, ние ви предлагаме 2 со квота 2.17 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.55


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*