Специјал тикет за дуелот Циципас – Алкараз

Денес од 20:15 во рамките на ¼ финалето од Ролан Гарос ќе се сретнат Циципас и Алакараз.

Циципас има големи амбиции за овој турнир, но Алкараз е менталитет кој не се предава лесно и затоа пак очекуваме интересен и возбудлив натпревар.

Ние за вас, овде решивме да ви го претставиме специјал тикетот од Bet365 кој е за овој дуел.

Вкупниот коефициент е зголемен од 4.50 на 5.00, а се што треба да се случи е:

  • Алкараз да победи
  • 5+ Aces за Алкараз

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*