Натпревар со традиција (05.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската Дивизија 1 ќе се сретнат екипите на Кефлавик и Леикнир.

Кефлавик е на 7-та позиција со вкупно 5 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 2 реми и 2 порази.

Леикнир е на 12-то место со 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно во тој временски период се постигнуваат најмалку по три погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*