Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од чешката ЦФЛ група – Б кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Храдец Кралове и Велвари. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека Велвари во истиот временски период оствари три победи, едно реми и еден пораз.

Храдец Кралове Б – Велвари – 1 @ 2.13 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Храдец Кралове Б беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 34% и се плаќа со квота 2.13 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*