Зголемени квоти за финалето од Лига на шампиони

Денес од 21:00 завршува официјално и  оваа сезона во Лигата на шампиони. Во тој финален дуел ќе се сретнат екипите на Дортмунд и Реал Мадрид.

Борусија Дортмунд може да кажеме дека сосема заслужено стигнаа во овој дел од натпреварувањето бидејќи елиминираа многу посилни противници.  Реал Мадрид пак веќе се навикнавме да ги гледаме во сите завршници од големите натпреварувања.

Овде очекуваме интересен и возбудлив натпревар бидејќи мотивот за двете екипи е огромен.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Валверде да постигне гол надвор од 16-тник коефициент 13 зголемен на 15
  • Белингам да постигне прв погодок коефициент 6.00 зголемен на 6.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*