ТИП НА ДЕНОТ (01.06.2024, 18:00) ХАМ КАМ – БРАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од норвешкото првенство помеѓу ХамКам и Бран.

ХамКам е тим од златна средина

ХамКам минатата сезона ја заврши на 11-то место на табелата, а оваа сезона ја започна со нешто поголеми амбиции. Не направи големи проени во тимот, па се очекува и оваа сезона да биде на средината на табелата. После единаесет одиграни кола се наоѓа на 11-то место на табелата и впечатокот е дека нема да има проблем да обезбеди опстанок, но нема квалитет да направи исчекор. Моментално се наоѓа во добра форма и има само еден пораз на последните пет меча, но на гости му доаѓа еден од најсилните тимови во лигата. Домашниот терен ќе биде предност, но ХамКам може да биде задоволен и со реми.

Може ли Бран до титулата?

Бран и ова сезона е еден од главните фаворити за титулата и целта е конечно да се подигне трофејот. Минатата сезона ја заврши на второто место, а оваа сезона повторно ќе му биде главен конкурент на Бодо. Во моментов го делат првото место со идентичен скор и ист број бодови. Се очекува голема и израмнета битка за титулата до крајот, но Бран нема право на кикс и ваквите гостувања може да се покажат како клучни. Не направи големи промени во тимот и ќе се бори за титулата, па поради тоа е фаворит на овој меч.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на гостите, па очекуваме да ги освојат трите бода иако домаќините нема лесно да се предадат.

ТИП:

ХамКам – Бран – 2 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*