ТИП НА ДЕНОТ (31.05.2024, 19:00)  КОПЕНХАГЕН – РАНДЕРС

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме плеј-оф дуелот од данската лига помеѓу Копенхаген и Рандерс.

Копенхаген брка излез во Европа

Копенхаген не може да биде со исходот на сезоната, а како утешна награда ќе биде пласман во Лигата на конференции. За тоа ќе мора да игра бараж дуел со Рандерс и е фаворит во овој дуел. Минатата сезона Копенхаген играше одлично во Лигата на шампиони, а сега зарши на третото место на табелата и не успеа да се пласира ниту во Лига Европа. Тимот се бореше за шампионската титула, но на крајот заврши зад Бромби и Митиланд. Тоа е поради што имаше пад на формата на крајот и во последните три меча запиша два порази. Сега ќе мора да игра бараж каде е голем фаворит за победа и излез во Европа.

Рандерс сака да направи изненадување

Рандерс играше во групата плеј-аут и заврши на лидерсото место, односно на седмото место на конечната табела. Овој тим според квалитетот може да биде задоволен од исходот, а секако дека цреша на тортата ќе биде пласман во Лигата на конференции. Ќе се обиде да го изненади Копенхаген иако тоа ќе биде многу тешко. Меѓутоа, во еден натпревар се е можно и ќе даде се од себе за да го победи големиот фаворит. Пласман во Европа ќе биде исклучително достигнување за Рандерс. Тимот игра топло-ладно во последно време и е непредвидлив.

Очекување

Копенхаген е фаворит според квалитетот и веруваме дека ќе победи и тоа во ефикасен натпревар со голови на двете страни.

ТИП:

Копенхаген – Рандерс – 3+ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*