Тикет на денот е-Спорт (31.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнуваат полуфиналните возбудувања на Tipsport Cup Spring 2024, каде што ќе учествуваат Unity, Sinners, Team Sampi и Dynamo Eclot.

Unity – Sinners – 2 @ 1.69 во 22Bet

Sinners се наоѓа во серија од четири победи во сите натпреварувања, откако ги надигра B8, brazylijski luz, Team Sampi и Gun5, додека Unity славеше против Johnny Speeds, Sissi State Punks, Rebels Gaming. Sinners беше многу поуспешен во меѓусебните средби во изминатите месеци против Unity и запиша дури три триумфи по ред. Наш предлог за оваа средба е 2 со коефициент 1.69 во 22Bet.

Team Sampi – Dynamo Eclot – 2 @ 1.66 во Bet365

Ниту едниот, ниту другиот тим не импресионира со настапите во последната недела, односно Team Sampi запиша еден триумф и четири порази, додека Dynamo Eclot славеше два пати на претходните пет натпревари. Тоа што ги дели овие тимови е нивниот меѓусебен резултат, односно дуелите кои се одиграа од почетокот на годинава. Вкупно четири пати се соочија овие тимови, а сите четири победи му припаднаа на Dynamo Eclot. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*