Тикет на денот е-Спорт (29.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари од турнирот CCT Season 2 Europe Series 5 Closed Qualifier ќе се најдат во нашиот денешен тикет од е-Спортот.

Leon – Nom Esports – 1 @ 1.53 во Bet365

Единствена светла точка во играта на Leon е победата против Entropiq на 21 мај, по што загубија од Permitta. За разлика од нив, Nom одигра четири меча од тогаш и загуби на сите четири, па делува дека нема што да бара ниту на денешната пресметка против Leon. И останатите прогнозори сметаат дека фаворит во првото коло ќе биде Leon, а екипата од Финска дефинитивно ќе направи чекор кон четврфинале ако слави денеска. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Masonic – Cybershoke Esports – 2 @ 1.34 во 22Bet

Masonic и Cybershoke ќе водат голема борба за триумфален почеток на средбата, но само еден ќе направи исчекор кон врвот во групата. Cybershoke во изминатиот период се покажа како постабилен тим, со три победи на претходните четири меча влегува како фаворит во оваа средба, затоа што Masonic во истиот период загуби на сите четири натпревари кои ги играше. Ние предлагаме 2 со квота 1.34 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*