Тикет на денот е-Спорт (28.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Тикетот од е-Спортот за 28 мај ќе го пополниме со натпревари од CCT Season 2 Europe Series 5 Closed Qualifier, иако понудата и денеска е богата, но ние се трудиме да го избереме најдоброто за вас.

Tor – Exo – 2 @ 1.44 во Bet365

Tor загуби во прво коло од Aurora, односно беше декласиран и се наоѓа на праг до елиминација. Низ првото коло не помина најдобро ниту Exo Clan, кој загуби несреќно со вкупни 31-32 од Ence, но затоа очекуваме денеска да се врати со триумф и да остане во трка за првите две позиции во групата Б, а со тоа и пласман во четвртфинале на турнирот. Ова ќе биде прва меѓусебна средба на тимовите, но со оглед на тоа што покажаа на стартот на натпреварувањето, може да заклучиме дека Exo е неколку класи подобар клуб. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Illuminar – VP Prodigy – 2 @ 1.45 во 22Bet

VP Prodigy славеше во претходниот меѓусебен дуел со 2-1 на крајот на минатата година, а во моментов се наоѓа во речиси совршена форма и со четири победи на последните пет меча ќе влезе во натпреварот како фаворит. За разлика од нив, Illuminar не може да излезе од мизеријата во која се наоѓа од 20 ноември, односно запиша шест порази и еден триумф на седум одиграни натпревари. Ние сметаме дека првиот тим од групата А кој ќе се пласира во четвртфинале е Vp Prodigy и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.45 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*