Тикет на денот (вторник, 28.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Првенствата се воглавно завршени, а останаа уште баражите за да се комплетираат некои лиги за наредната сезона. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

НАЦ Бреда – Ексцелзиор – 2 @ 2.75 во Mozzart

Во финалето од плеј оф за пласманот во холандската Ередивизија се сретнуваат Бреда и екипата на Ексцелзиор. Гостите завршија на 16-то место во елитата и сега ќе мора преку финалниот дуел со Бреда кој беше во втората лига да се обидат да останат во елитата. Домаќините завршија на 8-та позиција во втората лига и за да стигнат до овој финален дуел мораше да ги елиминираат Рода и Емен. Ексцелзиор имаше привлегија како дел од елитата да го прескокни ¼ финалето, а во ½ финалето беа убедливи во двомечот против Ден Хаг. Ние овде очекуваме гостите да земат три бода, а ние типуваме 2 со квота 2.75 во Mozzart.

Хартберг – Австрија Виена – ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

После реваншот во Хартберг ќе се спушти завесата и во австриската Бундеслига. Шампион е тимот на Штурм Грац и со тоа се прекина доминацијата на Салзбург. Ова е реванш натпревар за пласман во конференциската лига, а поблиску до тоа се Австрија Виена бидејќи во првиот дуел го надиграа Хартберг и запишаа резултат од 1-2. Во последните три натпревари од оваа сезона, двете екипи играат отворено и добитен е типот ГГ3+, па очекуваме и овој пат да биде така. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Вехен – Регензбург – 1 @ 1.90 во Bet365

И овој натпревар е бараж за пополнување на германската Цвајт лига и во него ќе се сретнат екипите на Вехен и Регензбург. Интересно е дека во рпетходната сезона овие два тима беа исто так аво различен Ранг, односно вехен од третата лига стигна во втора, а Регензбург испадна во трета. Првиот меч помеѓу овие два ривали заврши со резултат 2-2, па сега двете екипи имаат свои шанси, а мотивот мора да признаеме дека е огромен. Ние поради домашниот терен, предност даваме на Вехен и типуваме 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*