Специјал тикет за натпреварот Малме – Елфсборг

Денес од 19:00 во рамките шведската елитна лига ќе се сретнат екипите на Малме и Елфсборг.

Малме е на првата позиција на табелата со 28 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 1 реми и 1 пораз, додека Елфсборг е на 8-то место со 16 бода и учинок од 5 победи, 1 реми и 5 порази.

На овој натпревар очекуваме неизвесност, а поради тоа решивме и да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 5.50, a нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе од 10.5 корнери на натпреварот
  • Повеќе голови во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*