Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од втората лига на Алжир кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Ел Кемис и Маскара. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, а ист таков учинок остварија и гостите во истиот временски период.

Ел Кемис – Маскара – 1 @ 1.41 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ел Кемис беше 2.12, а во моментов бележи пад од скоро 33% и се плаќа со квота 1.41 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*