Натпревар со традиција (28.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Супер тетан лига се сретнуваат екипите на Дегерфорс и Варберг.

Дегерфорс е на 4-то место со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 3 реми и 2 порази.

Варберг е на 15-та позиција со 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*