Натпревар со традиција (26.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Аталанта и Торино.

Аталанта е на 5-то место со вкупно 66 бода кои ги имаат освоено преку 20 победи, 6 реми и 10 порази.

Торино е на 9-та позиција со 53 бода и учинок од 13 победи, 14 реми и 10 порази.

Овие две екипи во изминатите девет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*