Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од норвешката елитна лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:15 се сретнуваат екипите на Бран и Молде. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Бран – Молде – 1 @ 1.82 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Бран беше 2.13, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.82 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*