Тикет на денот е-Спорт (24.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Тикетот од е-Спортот денеска ни носи два меча од осминафиналето на турнирот CCT Season 2 European Series #3 кој го следевме и во изминатиот период.

Furia Esports – Passion UA – 2 @ 3.00 во Bet365

Passion UA запиша шест победи по ред и ќе биде наш фаворит за денеска, иако многумина од прогнозерите сметаат дека Furia ќе се радува на крајот. Passion UA покажа стабилна и квалитетна игра во изминатиот период и заслужено се најде во осминафиналето, а според нас ќе го совлада и Furia со кој досега немале меѓусебни средби. Наш предлог е 2 со коефициент 3.00 во Bet365.

Alliance – B8 – 2 @ 1.36 во 22Bet

B8 славеше на претходниот меѓусебен дуел со 2-0 и ќе биде фаворит во денешната средба, откако запиша и три убедливи победи (2-0) во последните четири дена во различни натпреварувања. Посебно импресивен беше B8 на мапите Mirage и Inferno, па веруваме дека и денеска ќе бидат доволно добри за да го обезбедат своето место во четвртфиналето. Ние предлагаме 2 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*