Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Каљари и Фиорентина. Каљари е на 15-то место со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 12 реми и 17 порази. Фиорентина се наоѓа на 8-та позиција со 54 бода и учинок од 15 победи, 9 реми и 12 порази.

Каљари – Фиорентина – 2 @ 1.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Фиорентина беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*