Натпревар со традиција (23.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на српската Супер лига – плеј оф се сретнуваат екипите на Бачка Топола и Напредак.

Бачка Топола е на 3-то место со 72 бода кои ги имаат освоено преку 21 победа, 9 реми и 6 порази.

Напредак е на 8-то место со 40 бода и учинок од 11 победи, 7 реми и 18 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат многу неефикасно и без голови, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*