Тикет на денот е-Спорт (22.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За денеска во тикетот од е-Спортот ви подготвивме два натпревари од турнирот CCT Season 2 Europe Series 4 во CS2.

Mouz NXT – Rhyno Esports – 2 @ 2.62 во Bet365

Mouz Nxt е во серија од три порази по ред, додека Rhyno Esports загуби двапати на последните три натпревари. Тоа е единствениот податок кој ги дели двете екипи. Целта на тимовите е надминување на кризата, но и остварување прва победа на турнирот со цел да го избегнат најлошото сценарио, а тоа е испаѓање во понизок ранг. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Permitta – Endpoint – 2 @ 1.72 во 22Bet

Permitta конечно ја прекина лошата серија и оствари две победи по ред против Infinite и Ence Academy, додека Endpoint по четири порази триумфира против 1Win. Ова ќе биде втор меѓусебен дуел меѓу две екипи кои ги очекуваме да се пласираат во плејофот, откако првиот натпревар заврши со победа на Endpoint од 2-0. Ние очекуваме идентично сценарио и во реваншот, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*