Тикет на денот е-Спорт (19.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Втората фаза од BLAST R6 Major Manchester 2024 ни почнува денеска, а осум од 16 екипи ќе обезбедат место во четвртфиналето на турнирот.

Beastcoast – DarkZero Esports – 1 @ 2.00 во 22Bet

Beastcoast е главен фаворит за титулата, а пред денешниот меч има дури шест победи по ред и ќе се обиде да продолжи по истиот пат, додека против себе го има DarkZero кој не е за потценување бидејќи има четири триумфи и еден пораз на последните пет дуели. Ова ќе биде нивни трет меѓусебен дуел оваа година, а веќе води Beastcoast со 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Team BDS – Furia – 1 @ 1.80 во Bet365

Уште две квалитетни екипи ќе се соочат во првото коло од групната фаза. Team BDS врза четири победи по ред во сите натпреварувања, додека Furia има четири триумфи на последните пет меча, па нè очекува неизвесност од самиот почеток до крајот на натпреварот. Во плејофот ги очекуваме и двете екипи, но денеска сметаме дека ќе победи BDS и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*