Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската трета лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 13:30 се сретнуваат екипите на Халешчер и Дортмунд II. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека Дортмунд во истиот временски период запиша две победи, две реми и еден пораз.

Халешчер – Дортмунд II – 2 @ 2.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дортмунд II беше 3.80, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*