Натпревар со традиција (18.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Штутгарт и Менхенгладбах.

Штутгарт е на 3-то место со 70 бода кои ги имаат освоено преку 22 победи, 4 реми и 7 порази.

Менхенгладбах е на 13-та позиција со 34 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 13 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните девет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*