Тикет на денот е-Спорт (17.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нашиот најнов тикет во е-Спортот повторно ќе биде пополнет со натпревари од RES European Series #4, каде што се игра второто коло од групната фаза.

Bleed – Monte – 2 @ 1.83 во Bet365

Monte со една нога е веќе во четвртфинале, а за да го потврди својот пласман ќе мора денеска да го надигра Bleed, кој исто така славеше во првото коло против Mouz Nxt. Ова ќе биде прва пресметка меѓу екипите, кои веруваме дека направиле добра анализа за денешниот натпревар и ќе се обидат да ги искористат слабостите. Сепак, Monte делува како и да ги нема бидејќи славеше на четири од последните пет меча, и тоа доживеа еден несреќен пораз од Faze Clan. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Zero Tenacity – Parivision – 2 @ 1.57 во 22Bet

Ова ќе биде дуел меѓу две екипи кои се на делба на првата позиција во групата Б, откако Parivision во првото коло славеше против B8, додека Zero Tenacity беше подобар од 3DMax. Нè очекува навистина интересен натпревар меѓу екипи кои се соочуваа во претходните изданија на турниров, односно на Series #3 и Series #2, каде што резултатот беше 1-1. Последниот меч беше одигран на 29 април, а тогаш со 2-1 триумфира Parivision. Очекуваме неизвесност во текот на целиот натпревар, но за победник ќе го предложиме Parivision, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*