Специјал тикет за натпреварот Јанг Бојс – Ст. Гален

Денес од 20:30 во рамките на швајцарската Супер лига – група победници, ќе се сретнат екипите на Јанг Бојс и Ст. Гален.

Домаќинтие се лидери на табелата и имаат одлична предност во однос на екипите кои се зад нив, па титулата не би требало да ја прокоцкаат. Ст. Гален од друга страна е на делба на 4-та позиција заедно со Цирих, но имаат и еден натпревар помалку, па тоа им дава некоја минимална предност.

Ние за вас решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 5.50, a нашиот избор е:

  • ГГ во второ полувреме
  • Повеќе корнери за Ст. Гален
  • Х во првите 10 минути од натпреварот

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*