Бундеслига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Стигнавме до крајот на германската Бундеслига. Веќе многу работи се познати, поточно се знае шампионот и учесниците во Лигата на шампиони. Борбата за опстанок и за пласман во Лига Европа и конференциската лига ќе се води и на оваа последна рунда.

Леверкузен – Аугсбург – 1

Леверкузен нема пораз во Бундеслигата и самиот тој факт зборува дека титулата им е сосема заслужена, а во изминатите 33 кола запишаа 27 победи и само 6 реми. За противник го имаат тимот на Аугсбург кој потфрли во последно време и запиша четири последователни порази. Искрено овде веруваме дека Леверкузен со победа ќе го заврши ова коло и типуваме 1 со квота 1.35 во Mozzart.

Дортмунд – Дармштат – 3+

Дортмунд е на 5-та позиција и тука и ќе останат во оваа сезона. Најважно за нив е што обезбедија пласман во Лигата на шампиони, а се и овогодинашни финалисти од тоа елитно натпреварување. Дармштат е веќе елиминиран и нема никаков мотив на овој натпревар. Пред се очекуваме релаксиран дуел и најмалку три погодоци. Наш предлог е 3+ со квота 1.20 во Bet365.

Ајнтрахт – Лајпциг – 1

На Ајнтрахт им треба само еден бод, додека на Лајпциг не им треба ништо. Домаќините се уште се во борба за пласман во Лига Европа и се во добра позиција да го остварат тоа. Лајпциг пак ја исполни својата примарна цел и се пласира во групната фаза од ЛШ, па на овој натпревар може да играат релаксирано. Ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.80 во 22Bet.

Хајденхејм – Келн – 2

Хајденхејм  има успешна сезона со оглед на тоа што нивниот приоритет беше да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. За противник го имаат тимот на Келн кој има минимални шанси за да стгине до плеј аут позицијата и на тој начин да се потрудат да останат во германската Бундеслига. Наш предлог е 2 со квота 2.60 во 20Bet.

Хофенхајм – Баерн Минхен – 1

Хофенхајм мора да победи на овој натпревар, а во спротивно може да го загуби пласманот во квалификациите за конференциската лига и со тоа оваа сезона да ја забележат како неуспешна. Во гости им доаѓа Баерн Минхен, тимот кој нема никаков мотив на овој натпревар. Ние веруваме дека домаќините ќе дадат се од себе за да останат непоразени на овој натпревар. Наш предлог е 1Х со квота 1.91 во Mozzart.

Штутгарт – Мнхенгладбах – ГГ

Швабите се едно од најголемите изненадувања во пријатна смисла на оваа сезона. Од овој тим очекувавме само навремен опстанок, а тие за среќа пак стигнаа до 3-та позиција и следната сезона ќе бидат дел од елитното фудбалско натпреварување. Менхенгладбах пак е на средината на табелата со обезбеден опстанок и ништо повеќе. Ние типуваме на овој дуел ГГ со квота 1.44 во Bet365.

Унион Берлин – Фрајбруг – ГГ

Унион Берлин запиша многу лоши резултати во последните пет натпревари, поточно зедоа само еден бод и на тој начин го доведоа во прашање својот опстанок, а тоа е сценарио кое сакаат да го избегнат по секоја цена. Фрајрбуг пак ако победи, а Хофенхајм да бидат поразени ќе стигнат до 7-та позиција и ќе се пласираат во квалификациите за Лига Европа. Ова е тежок натпревар за типување, а ние решивме да ви дадеме предлог ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Вердер – Бохум – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои не прикажаа ништо посебно оваа година. Домаќините барем обезбедија навремен опстанок, додека Бохум се мачеше до последното коло. И двете екипи се со слична форма и сличен квалитет, па затоа го избегнавме конечниот исход. Ние типуваме ГГ со квота 1.44 во 20Bet.

Волфсбург – Мајнц – 2

Благодарение на трите победи во последните четири кола, Волфсбург се тргна од црвената зона и сега се на сигурно, па на овој натпревар немаат никаков мотив. Мајнц пак исто како и лани до последно се мачи за опстанок, а и оваа година не се ништо подобри. Ние очекуваме трите бода да ги земат гостите и типуваме 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*