Тикет на денот е-Спорт (18.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Трет ден по ред ќе гледаме натпревари од RES European Series #4 во CS2, а повторно ги издоивме најдобрите дуели, иако понудата во е-Спортот е навистина богата во овој период.

Passion UA – 9 Pandas – 1 @ 2.25 во Bet365

Passion UA го почна турнирот со победа, исто како и 9Pandas, но само еден од нив денеска ќе се пласира во четвртфиналето, додека поразениот ќе чека шанса во третото коло од групата Ц. Passion UA ги доби претходните два меѓусебни дуели против 9 Pandas одиграни во април и затоа денеска ќе биде фаворит, а ние очекуваме трета победа по ред и пласман во нокаут-фазата. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

Metizport – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.80 во 22Bet

На 4 април годинава беше одигран единствениот меч меѓу екипите, а му припадна на NiP со пресврт (2-1), а тоа е само доказ дека нè очекува супер-интересен дуел и денеска. Двете екипи се на праг до пласман во четвртфинале, а ние сметаме дека Ninjas in Pyjamas има поголеми шанси да го обезбеди своето место уште денеска, додека Metizport исто така го очекуваме во нокаут-фазата, но со победа во третото коло од турнирот. Ние предлагаме 2 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*