Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Купот на Аргентина кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 22:10 се сретнуваат екипите на Депортиво Риестра и Њуелс Олд Бојс. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Депортиво Риестра – Њуелс Олд Бојс – 2 @ 1.55 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Њуелс Олд Бојс беше 1.97, a во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*